English
top

Aktuality


 • 22.5.2017 vrh A - 7. narozeniny
  Dnes slaví náš vrhu A sedmý rok svého psího života. Přejeme všem pevné zdraví, spoustu radostí, štěstí, bezstarostný život a spoustu elánu do dalších let.

  Štěňata


 • 28.4-30.4.2017 Výcvikový tábor Pecka
  Strávili jsme krásný víkend se spoustou člověčích i psích kamarádu, plno legrace, zábavy a veselého výcviku. Všichni si to krásně užili a domů se nám moc nechtělo.

  Pecka


 • 23.4.2017 MVP CACIB Opole (Pl)
  Naše Herby nastoupila ve třídě šampionů na mezinárodní výstavě v Polsku - Opole a vybojovala krásné druhé místo.
  Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 2 - třída šampionů - rozhodčí: Fabricio la Rocca (It)

  Herby Herby


 • 16.4.2017 MVP CACIB Praha – Herby a Camael
  Naše Herby a Camael se skvěle prezentovali na mezinárodní výstavě v Praze
  Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 2, res.CAC - třída šampionů
  Camael Crony Shaggyguard - Velmi dobrý 4 - třída mladých
  - rozhodčí: V. Adlt (Cz)
  Na výstavě jsme se potkali s Brilliance Brittany Shaggyguard "Betty" z našeho vrhu B . Betty měla z našeho setkání obrovskou radost a s její skvělou povahou si užívá báječného života v blízkosti svých páníčků. Cestou domů jsme ještě navštívili Buck Brave Shaggyguard "Buck" z našeho vrhu B. Z Bucka vyrost veliký mohutný pes, který ostražitě hlídá celý domov i s jeho rodinou. Na fotkách dole můžete vidět Bucka.

  Herby Camael

  Herby Camael


 • 14.2.2017 Herbata „Herby“ Eleuteria – 4. roky
  4.3.2017 Camael Crony Shaggyguard – 1. rok
  Naše Herby oslavila na Valentýna svůj čtvrtý rok svého psího života a Camael oslavil svůj první rok. Přejeme jim spoustu radostí, bezstarostný život, pevné zdraví a spoustu elánu a společných her do dalších let.

  Herby+Camael Herby+Camael


 • PF 2017
  Přejeme vám, aby pro vás nastávající vánoční svátky byly plné pohody a klidu a aby se vás v roce 2017 drželo štěstí, láska a pevné zdraví.

  PF2017


 • 13.11.2016 MVP DUO CACIB Kielce (Pl)
  Bowie z našeho vrhu B nastoupil ve třídě šampionů na mezinárodní výstavě v Polsku - Kielce a vyhrál.
  Ch Brainy Bowie Shaggyguard - Výborný 1, CAC,Nejlepší dospělý pes, CACIB, BOS
  Bowie tímto vítězstvím splnil podmínky titulu MEZINÁRODNÍ ŠAMPION KRÁSY.
  Gratulujeme majitelům k tak úžasnému úspěchu a přejeme spoustu štěstí a mnoho dalších skvělých úspěchů.

  Bowie Bowie


 • 31.10.2016 Halloweenský pozdrav - Buck Brave Shaggyguard
  Dostali jsme krásný Halloweenský pozdrav od našeho odchovance Buck Brave Shaggyguard (4,5let) z našeho vrhu B. Nádherná Helooweenská dýně s vydlabanou karikaturou Bucka. Posíláme pozdravy do Prahy Buckovi i celé jeho skvělé rodině.

  Buck Buck

  Buck Buck


 • 29-30.10.2016 Double CACIB Praha – Herby a Camael
  Naše Herby a Camael se skvěle prezentovali na víkendové mezinárodní výstavě v Praze
  sobota 29.10.2016 - rozhodčí: Yerusalimskaya Elena (Rus)
  Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 2, res.CAC, res.CACIB - třída šampionů
  Camael Crony Shaggyguard - Velmi nadějný 1, nejepší dorost - třída dorostu
  neděle 30.10.2016 - rozhodčí: Mamontov Dmitry (Rus)
  Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 2, res.CAC - třída šampionů
  Camael Crony Shaggyguard - Velmi nadějný 1 - třída dorostu

  Herby Herby


 • 17.9.2016 Speciální výstava ŠSP - Jedovnice u Brna
  Úžasný den pro naší chovatelskou stanici. Naše Herby, Camael a Bowie z našeho vrhu B excelovali na Speciální výstavě ŠSP - Jedovnice u Brna. Bowie byl úžasný a stal se vítězem celé klubové výstavy.
  Brainy Bowie Shaggyguard - V1, CAC, vítěz SV, BOB, BIS - třída šampionů
  - rozhodčí: Svante Frisk (Swe)
  Camael Crony Shaggyguard - Velmi nadějný 1 - třída dorostu
  - rozhodčí: Eva Zatyko-Mayerová (Cze)
  Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 4 - třída šampionů
  - rozhodčí: Pettkó Csaba (Hu)
  Herbata "Herby" Eleuteria - 2. místo - Junior handling II.- s naší Janičkou (13 let)
  - rozhodčí: Terézia Gargušová (Sk)
  Gratulujeme majitelům a přejeme spoustu štěstí a dalších skvělých úspěchů.

  Herby Herby

  Herby Herby


 • 25 - 28.8.2016 Výcvikový tábor Pecka
  Strávili jsme opět krásný prodloužený víkend se spoustou našich kamarádů, plno legrace, jízdy na raftu, zábavy a veselého pohodového výcviku. Díky parnému počasí jsme se byli několikrát se psy ochladit a vykoupat v místním rybníku.

  Herby Herby


 • 14.8.2016 MVP INTERDOG BOHEMIA – Mladá Boleslav
  Fantastický den pro naší Herby (3,5 roků) a jejího syna Camaela (5 měsíců). Herby nastoupila opět na výstavu pět měsíců po narození svého syna a dosáhla nejlepšího možného výsledku a vyhrála nejlepšího jedince Bernských salašnických psů a dále pak v závěrečných soutěžích vybojovala nádherné 5. místo ve velké konkurencí 2.FCI skupiny. Její syn vyhrál svoji třídu se skvělým posudkem. Výstava byla na otevřeném prostoru ve velmi teplém počasí, což bylo pro psy velice vyčerpávající a těžké zvládnout všechny soutěže.
  Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 1, CAC, CACIB, BOB, BIG5 - třída šampionů
  Camael Crony Shaggyguard - Velmi nadějný 1 – třída štěňat
  Velké díky patří rozhodčím: Kazlauskaite Ramune (LT) a Václavík Miroslav (CZ)

  Herby Herby

  Herby Herby


 • 2.8.2016 ZOO Dvůr Králové nad Labem
  S celou rodinou jsme vyrazili na výlet do ZOO ve Dvoře Králové. Herby a Camael se seznámili se spoustou nových zvířátek, vjemů a zvuků a moc se jim tam líbilo. Byl to pro naše chlupáče náročný den v horkém počasí a únava po celodenním poznávání byla doma viditelně poznat.

  Bazz Bazz


 • 26-31.7.2016 Dovolená na Slovensku – Orava
  Vrátili jsme se z nádherné dovolené na slovenské Oravě. Užili jsme si s Herby a Camaelem úžasný týden plný procházek, výletů, houbaření, relaxace, plavby na oravské přehradě a sjíždění Oravy na vorech což se náramně líbilo Camaelovi. Učarovala nás úžasná slovenská pohostinnost, výborná krajová jídla, nádherná příroda, skvělé ubytování v srdci oravské přírody bez komárů, much a klíšťat. Určitě bychom se sem zase někdy rádi vrátili.

  Herby Herby


 • 17.7.2016 Národní výstava psů Mladá Boleslav - Camael Crony Shaggyguard
  Svou první výstavu si náš Camael velice užil a v kategorii štěňat ve věku 4. měsíců dosáhl vynikajícího výsledku: Velice nadějný 1 se skvělým posudkem.

  Bazz Bazz


 • 15.7.2016 vrh B - 4. narozeniny
  Dnes slaví štěňátka z našeho vrhu B čtvrtý rok svého psího života. Přejeme všem spoustu štěstí, radostí, pohodový život, lásku, pevné zdraví a spoustu elánu do dalších let.

  Štěňata


 • 22.5.2016 vrh A - 6. narozeniny
  Dnes slaví náš vrhu A šestý rok svého psího života. Přejeme všem spoustu radostí, bezstarostný život, plné misky, pevné zdraví a spoustu elánu do dalších let.

  Štěňata


 • 15.5.2016 Camael Crony Shaggyguard - 10.týden
  Rádi bychom vám představili nového člena naší smečky. Po dlouhém a náročném rozhodování nakonec zvítězilo srdíčko a Camael Crony zůstane u nás doma jako první pes ve smečce. Nové fotky Camaela ve věku 10. týdnů naleznete zde v jeho galerii.

  Vrh C Vrh C


 • 29.4.-1.5.2016 Výcvikový tábor Pecka
  Prožili jsme krásný víkend na psím táboře Pecka. Naše štěňátko Camael ve věku 8 týdnů si užívalo nádherné chvíle se spoustou psích kamarádů, mazlení a okusování s blonďatou kamarádkou. Camael se porvé setkal se spoustou cizích psů a vůbec mu to nevadilo a beze strachu dorážel na ostatní psy. A my jsme v kruhu svých přátel strávili skvělý pohodový víkend. Další fotky Camaela ve věku 8. týdnů naleznete zde v jeho galerii.

  Vrh C Vrh C

  Herby Herby


 • 23.4.2016 Vrh C - Camael Crony Shaggyguard - 7.týden
  Camael vesele objevuje nové věcí, vrčí, útočí na mámu a je s ním spousta legrace. Jeho podobnost mamince Herby je opravdu veliká a to nejenom vzhledem. Nové fotky naleznete zde v jeho galerii.

  1 týden


 • 16.4.2016 Vrh C - Camael Crony Shaggyguard - 6.týden
  Camael nám krásně roste a vesele pobíhá po celé zahradě a stále prozkoumává nové věci. Nové fotky naleznete zde v jeho galerii.

  Vrh C Vrh C


 • 2.4.2016 Vrh C - Camael Crony Shaggyguard - 4.týden
  Camael již krásně dovádí se svojí mámou Herby po celé zahradě a užívá si teplého jarního počasí. Nové fotky naleznete zde v jeho galerii.

  Vrh C Vrh C


 • 27.3.2016 Vrh C - Camael Crony Shaggyguard - 3.týden
  Tento velikonoční víkend štěnátko poprvé poznávalo venkovní okolí. Camael prozkoumával spousty nových věcí a užíval si krásný slunný den, což ho nakonec docela unavilo. Galerii z 3 týdne naleznete zde a detailnější informace se dozvíte v sekci Štěňata - vrh C.

  Vrh C Vrh C


 • 19.3.2016 Vrh C - 2.týden
  Pejsek má již své jméno: Camael Crony Shaggyguard a již si čile ale zatím nemotorně vykračuje a prohlížejí si nový svět kolem sebe. Fotogalerii štěňátka najdete zde. Více informací o vrhu C se dozvíte v sekci Štěňata - vrh C.

  Vrh C Vrh C


 • 12.3.2016 Vrh C - 1.týden
  Štěňátko nám krásně roste a pomalu se snaží postavit na vlastní nohy. Máma Herby ho pyšně opečovává a neustále na něj dohlíží. Fotogalerii štěňátka najdete zde. Více informací o vrhu C se dozvíte v sekci Štěňata - vrh C.

  1 týden


 • 4.3.2016 Štěňátko - vrh C
  Dnes v noci se naší Herby a Verdimu narodil nádherný pejsek. Protože jsme věděli ze Sono o málopočetném vrhu, tak jsme se snažili Herby optimálně krmit aby nedošlo k překrmování štěňátek a následné velké váze a problémech při porodu. Štěňátko mělo optimální váhu 460g ale bohužel jedno štěňátko nenastartovalo proces kontrakcí a my jsme nakonec museli porodit císařským řezem. Chlapeček se má čile k světu a Herby jako skvělá máma ho s hrdostí pečlivě opečovává. Více informací o vrhu C se dozvíte v sekci Štěňata - vrh C. Veliké poděkováni patří Martině Kopecké z CHS Codeligirls , která s námi absolvovala celou dobu porodu.

  Vrh C Vrh C


 • 30.1.2016 SONO vyšetření – vrh C
  Máme obrovskou radost, dnešní ultrazvukové vyšetření potvrdilo březost naší Herby a my tak můžeme očekávat narození štěňátek koncem února.
  Více informací se dozvíte v sekci Štěňata - vrh C.

  Vrh C


 • 28.12.2015 Krytí v dalekém Holandsku - JCh, Ch Verdicchio Van't Rijkenspark "Verdi"
  V pondělí jsme se vydali na 1100km dlouhou cestu do Holandska do světoznámé chovatelské stanice Van't Rijkenspark. Pro naší Herby jsme vybrali nádherného psa s harmonickou stavbou těla a mohutnou kostrou, huňatým kožichem, ladným pohybem, a především fantastickým rodokmenem s dlouhověkými liniemi a úžasnou přátelskou povahou: JCh, Ch Verdicchio Van't Rijkenspark "Verdi".
  Verdi je junior šampion Německa a šampion Německa a Holandska a my jsme si ho hned oblíbili a to nejenom kvůli jeho úžasné povaze. Prožili jsme v Holandsku několik nádherných dnů v nádherné vánoční atmosféře a za to moc děkujeme Karle a Bertovi z CHS Van't Rijkenspark. Domů jsme se vraceli těsně před novým rokem v očekávání dobrých zpráv. Pokud vše dopadne dobře a březost se ultrazvukovým vyšetřením za měsíc potvrdí, můžeme očekávat narození štěňátek koncem února. Více informací se dozvíte v sekci Štěňata - vrh C.

  Herby Herby


 • PF 2016
  Přejeme vám, aby pro vás nastávající vánoční svátky byly plné pohody a klidu a aby se vás v roce 2016 drželo štěstí, láska a pevné zdraví.

  PF2016


 • 31.10.- 1.11.2015 Double CACIB Praha – Herby - nový ŠAMPION CZ
  Naše Herby a Bowie z našeho vrhu B excelovali na víkendové mezinárodní výstavě v Praze. Herby získala titul ČESKÝ ŠAMPION KRÁSY a Bowie získal titul ČESKÝ GRAND ŠAMPION.
  sobota 31.10.2015 - rozhodčí: Mariuz Iliev (RO)
  Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 1, CAC, CACIB, BOS - třída šampionů
  Brainy Bowie Shaggyguard - Výborný 1, CAC, CACIB, BOB - třída šampionů
  Bowie tímto vítězstvím splnil podmínky titulu ČESKÝ GRAND ŠAMPION.
  neděle 1.11.2015 - rozhodčí: N. Jovanovic (SRB)
  Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 1, CAC, res.CACIB - třída šampionů
  Brainy Bowie Shaggyguard - Výborný 2, res.CAC, res.CACIB - třída šampionů
  Herby tímto vítězstvím splnila podmínky titulu ČESKÝ ŠAMPION KRÁSY.
  Máme velikou radost z tak obrovského úspěchu pro naší chovatelskou stanici.

  Herby Herby


  Herby Herby


 • 5.10.2015 Návštěva Foto-Ateliéru
  Navštívili jsme fotoatelier našeho kamaráda Honzi Ščerby a nafotili spoustu nádherných fotografií. Moc děkujeme Honzovi za jeho čas který nám celý večer věnoval, pohodu při focení a nádherné fotky . Dole se můžete podívat na několik fotek naší Herby.

  Herby


  Herby


 • 4.10.2015 NVP Rybnik (PL) – Brainy Bowie Shaggyguard
  Bowie z našeho vrhu B nastoupil ve třídě šampionů na národní výstavě v Polském Rybniku a vyhrál nejlepšího jedince plemene.
  Brainy Bowie Shaggyguard - Výborný 1, CAC, BOB - rozhodčí: Andrzej Kot (PL)
  Gratulujeme majitelům a přejeme spoustu štěstí a dalších skvělých úspěchů.

  Bowie Bowie


 • 12.9.2015 Klubová výstava – Olšovec - Herbata "Herby" Eleuteria
  Naše Herby a Bowie dnes nastoupili ve třídě šampionů na klubové výstavě v Olšovci a skvěle se prezentovali s těmito výsledky:
  Herbata "Herby" Eleuteria - 1. místo - Junior handling - s naší Janičkou (12 let)
  - rozhodčí: Eva Zatyko-Mayerová (CZ)
  Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 3 - třída šampionů
  - rozhodčí: Anikó Istvánné Juhász (HU)
  Brainy Bowie Shaggyguard - Výborný 3 - třída šampionů
  - rozhodčí: Maria Pascal Hinque (F)

  Herby Herby


  Herby Herby


 • 27 - 30.8.2015 Výcvikový tábor Pecka
  Strávili jsme opět krásný prodloužený víkend se spoustou našich kamarádů, plno legrace, jízdy na raftu, zábavy a veselého pohodového výcviku. Jako návštěvník s námi prožila celý víkend malá Ori, která se nehnula od naší Herby na krok. Obě se krásně vydováděly a nikomu se nechtělo domů. Na fotce dole vlevo můžete vidět zleva Ori s Herby a na fotce vpravo naše Herby.

  Herby Herby


 • 22-23.8.2015 MVP DUO DANUBE Bratislava
  Bowie z našeho vrhu B nastoupil ve třídě šampionů na dvoudenní mezinárodní výstavě ve slovenské Bratislavě a dosáhl tyto fantastické výsledky:
  Neděle 23.8. – rozhodčí: Galina Kalinichenko (UL)
  Ch Brainy Bowie Shaggyguard - Výborný 1, CAC, CACIB, BOB
  Sobota 22.8. – rozhodčí: Vladimír Piskay (SK)
  Ch Brainy Bowie Shaggyguard - Výborný 1, CAC, res.CACIB
  Gratulujeme majitelům ke skvělým úspěchům a přejeme spoustu štěstí a dalších skvělých úspěchů.

  Bowie Bowie


 • 3.8.- 9.8.2015 Dovolená v Německu - CHS vom Gänsgarten
  V pondělí jsme se vydali na dovolenou k našim kamarádům do chovatelské stanice
  vom Gänsgarten. Užili jsme si nádherný týden plný skvělých kamarádů, výborného jídla, pohodových procházek a spousty výletů. Herby si také užívala celý týden her ve společnosti svých psích kamarádek z CHS vom Gänsgarten: „Xana“ de Marais Champagne, Honeymoon, Guci a Ginger vom Gänsgarten a Acmy „Fancy“ Shaggyguard z našeho vrhu A. V pohodové smečce se naše Herby cítila jako doma a domů se jí nakonec moc nechtělo. Veliké díky patří Paul a Karin Skalka za tak skvělou péči a pohodový týden v jejich společnosti. V Německu jsme navštívili ještě Agile Fender Shaggyguard "Darek" z našeho vrhu A, který žije se svojí smečkou v Gedernu.
  Darek je úžasný medvěd s veselou přátelskou povahou a z naší návštěvy měl obrovskou radost. Cestou tam jsme navštívili Brilliance Brittany Shaggyguard "Betty" z našeho vrhu B. Betty je modroočka se skvělou povahou a užívá si báječného života v blízkosti svých úžasných páníčků.
  Na fotce dole zleva: Gucci, Honeymoon, Herby, Fancy, Ginger, Xana .

  litter A

  Na fotce dole: Agile Fender Shaggyguard "Darek".

  Herby Herby

  Na fotce dole vlevo: Brilliance Brittany Shaggyguard "Betty", vpravo naše Herby.

  Herby Herby


 • 27.7.2015 Dovolená Jeseníky
  Prožili jsme krásnou dovolenou v malebné přírodě Jeseníků. Spousta procházek , pohodového relaxu a především krásná příroda. Výlet na nejvyšší horu Praděd nás dosti překvapil proměnlivostí počasí, kde na vrcholu hory dokonce sněžilo.

  Herby Herby

  Herby Herby


 • 15.7.2015 vrh B - 3. narozeniny
  Dnes slaví náš vrhu B třetí rok svého psího života. Přejeme všem spoustu radostí, bezstarostný život, plné misky, pevné zdraví, báječné páníčky a spoustu elánu do dalších let.

  Štěňata


 • 5.7.2015 Výlet do skal v Adršpachu
  Vyrazili jsme na krásný výlet do Adršpašských skal. Nádherná příroda, skály i projížďka lodí byli příjemným relaxem pro všechny. Příjemný chládek mezi skalami ocenila především naše Herby protože jinak bylo velice teplé počasí.

  Herby Herby


 • 22.5.2015 vrh A - 5. narozeniny
  Dnes slaví náš vrhu A pátý rok svého psího života. Přejeme všem spoustu radostí, bezstarostný život, plné misky, pevné zdraví, báječné páníčky a spoustu elánu do dalších let.

  Štěňata


 • 30.4. - 3.5.2015 Výcvikový tábor Pecka
  Strávili jsme opět krásný prodloužený víkend se spoustou našich kamarádů, plno legrace, zábavy a veselého pohodového výcviku. Velice nás potěšila přítomnost našeho velice dobrého přítele Paula Skalky z Německa z chovatelské stanice vom Gänsgarten který přijel s Gucci a Honeymoon. Všichni jsme si to báječně užili a nikomu se nechtělo domů. Na fotce dole vlevo můžete vidět zleva Honeymoon, Herby a Gucci a na fotce vpravo naše Herby.

  Herby Herby


 • 18.4.2015 SONO vyšetření – vrh C
  Dnešní druhé kontrolní ultrazvukové vyšetření bohužel nepotvrdilo březost naší Herby. Štěňátka planujeme na podzim.
  Více informací se dozvíte v sekci Štěňata - vrh C.


 • 28.3.2015 SONO vyšetření – vrh C
  Máme obrovskou radost, dnešní ultrazvukové vyšetření potvrdilo březost naší Herby a my tak můžeme očekávat narození štěňátek začátkem května.
  Více informací se dozvíte v sekci Štěňata - vrh C.

  Vrh B


 • 21.3.2015 MVP Katowice (PL) – Brainy Bowie Shaggyguard
  Bowie z našeho vrhu B nastoupil v otevřené třídě na mezinárodní výstavě v Polských Katowicích a vyhrál ve své třídě.
  Brainy Bowie Shaggyguard - Výborný 1, CAC - rozhodčí: Sautebin Claude (CH)
  Gratulujeme majitelům a přejeme spoustu štěstí a dalších skvělých úspěchů.

  Herby Herby


 • 28.2-1.3.2015 MVP DUO CACIB Nitra
  Bráškové Brainy Bowie Shaggyguard a Big Ballou Shaggyguard z našeho vrhu B nastoupily v otevřené třídě na dvoudenní mezinárodní výstavě ve slovenské Nitře a dosáhly tyto skvělé výsledky:
  Neděle 1.3. – rozhodčí: Rony Doedijns (NL)
  Ch Brainy Bowie Shaggyguard - Výborný 1, CAC
  Ch Big Ballou Shaggyguard - Velmi dobrý 3
  Sobota 28.2. – rozhodčí: Juta Haranen (EE)
  Ch Brainy Bowie Shaggyguard - Výborný 2, res.CAC
  Ch Big Ballou Shaggyguard - Výborný 3
  Gratulujeme majitelům ke skvělým úspěchům a přejeme spoustu štěstí a dalších skvělých úspěchů.

  Bowie Bowie


 • 26.2.2015 Krytí v dalekém Holandsku - JCh, Ch.Monalou For Your Eyes Only (Finnley)
  Ve středu jsme se vydali na 1000km dlouhou cestu do Holandska do světoznámé chovatelské stanice Van't Rijkenspark. Pro naší Herbata "Herby" Eleuteria jsme vybrali nádherného anglického gentlemana s úžasnou povahou, mohutnou kostrou, huňatým kožichem, ladným pohybem, fantastickým rodokmenem s dlouhověkými liniemi, který pochází z Anglie ze slavné chovatelské stanice Monalou:
  Monalou For Your Eyes Only "Finnley".
  Finley je junior šampion Německa, Holandska a Luxemburska a šampion Německa a Holandska. Pokud vše dopadne dobře a březost se ultrazvukovým vyšetřením za měsíc potvrdí, můžeme očekávat narození štěňátek koncem dubna. Více informací se dozvíte v sekci Štěňata - vrh C.

  Herby Herby

 • Cestou do Holandska jsme v Německu navštívili Acme "Fancy" Shaggyguard z našeho vrhu A , která žije v chovatelské stanici vom Gänsgarten spolu se svojí dcerou Gucci, vnučkou Honeymoon a Xanou de Marais Champagne. Strávili jsme společně krásný večer a zavzpomínali na dobu kdy Fancy byla ještě malé rozverné štěně.
  Na fotce dole můžete vidět z leva: Gucci, Fancy, Xana, Herby a Honeymoon.

  litter A


 • 14.2.2015 Herbata „Herby“ Eleuteria – 2. roky
  Dnes na Valentýna oslavila naše Herby a její sourozenci druhý rok svého psího života. Přejeme všem spoustu radostí, bezstarostný život, pevné zdraví, báječné páníčky a spoustu lásky a elánu do dalších let.

  Herby Herby


 • 7-8.2.2015 MVP DUO CACIB Brno
  Naše Herby a Bowie z našeho vrhu B nastoupili na mezinárodní výstavě v Brně a skvěle se prezentovali.
  Neděle 8.2.2015 – rozhodčí: V. Piskay (SK)
  Ch Brainy Bowie Shaggyguard - V1, CAC, res. CACIB - třída šampionů
  Sobota 7.2.2015 – rozhodčí: Z. Vácsi - Balogh (HU)
  JCh, Ch Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 4 - mezitřída
  Bowie nastoupil poprvé do třídy šampionů a podařilo se mu hned vyhrát. Herby získala skvělé 4. místo s pěkným posudkem a v Junior handlingu se neztratila ani s naší Janičkou, když postoupily do užšího výběru semifinálové skupiny z početné skupiny 27 handlerů.

  Herby Herby


 • 31.1.2015 Pes roku 2014 - SKŠSP
  Slovenský klub švýcarských salašnických psů vyhlásil výsledky soutěže Pes roku 2014. Naše Herby a Ballou z našeho vrhu B dosáhli těch nejlepších výsledů. Herby jako pes zahraničního majitele dokázala zvítězit v kategorii mladých fen a navíc obsadila výborné 2. místo v kategorii dospělých fen již ve věku necelých dvou roků a Ballou zvítězil v kategorii dospělých:
  JCh, Ch Herbata "Herby" Eleuteria - Nejlepší mladá fena a 2. nejlepší fena roku 2014
  Ch Big Ballou Shaggyguard - Nejlepší pes roku 2014
  Je to pro nás obrovský úspěch, který vyhodnocuje úspěšnost celé výstavní sezóny roku 2014 a skvěle zakončuje úžasný rok 2014. Gratulujeme majitelům Balloua do jeho domova ve Slovenské Nitře a přejeme úspěšnost i v roce 2015.

  Bonnie Bonnie


 • 10.1.-11.1.2015 MVP Wintershow Nitra – Herby a Ballou - nový ŠAMPION SK
  Naše Herby a Ballou z našeho vrhu B excelovali na víkendové mezinárodní zimní výstavě na Slovensku v Nitře a oba získali titul SLOVENSKÝ ŠAMPION KRÁSY.
  sobota 10.1.2015 – MVP New Year show - rozhodčí: B. Siklósi (HU)
  Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 1,CAC - mezitřída
  Big Ballou Shaggyguard - Výborný 1, CAC - třída otevřená
  Oba tímto vítězstvím splnili podmínky titulu SLOVENSKÝ ŠAMPION KRÁSY.
  V Junior handlingu se skvěle prezentovala naše Janička s Herby na krásném 4.místě.
  neděle 11.1.2015 – MVP Winter show - rozhodčí: A. Kochan (PL)
  Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 2, res.CAC - mezitřída
  Big Ballou Shaggyguard - Výborný 1, CAC, res.CACIB - třída otevřená
  Máme obrovskou radost. Během dvou víkendů získali naše Herby, Ballou a Bowie z našeho vrhu B 3 tituly Šampiona krásy. Herby a Ballou v sobotu a minulou neděli získal titul Český Šampion krásy Bowie.

  Herby Herby

  Herby Herby


 • 9.1.2015 Bianca Bonnie Bianca
  Smutná zpráva přišla z České Lípy. Bonnie z našeho vrhu B srazilo auto a bohužel ani okamžitá pomoc již nepomohla zastavit její cestu za duhový most. Zemřela velmi mladá ve věku 2,5 roků a v srdcích svých nejbližších zanechala smutek a zároveň nezapomenutelné vzpomínky prožité společně se svojí rodinou.

  Bonnie Bonnie


 • 4.1.2015 NVP Praha – Brainy Bowie Shaggyguard - nový ŠAMPION CZ
  Naše Herby a Brainy Bowie Shaggyguard z našeho vrhu B nastoupili na národní výstavě v Brně a skvěle se prezentovali - rozhodčí F. Šimek (CZ).
  Brainy Bowie Shaggyguard - V1, CAC, Národní vítěz, BOB, BIG 3 - třída otevřená
  Herbata "Herby" Eleuteria - Velmi dobrá 3 - mezitřída
  Bowie vyhrál nejenom svojí třídu, Národního vítěze ale také nejhezčího psa našeho plemene a v konkurenci ostatních plemen obsadil skvělé třetí místo v druhé FCI. skupině. Bowie tímto vítězstvím splnil podmínky titulu ČESKÝ ŠAMPION KRÁSY.
  V Junior handlingu se neztratila ani naše Janička, která postoupila do užšího výběru semifinálové skupiny a skvěle se s Herby prezentovala. Gratulujeme majitelům k tak skvělým úspěchům a přejeme spoustu štěstí a dalších skvělých úspěchů.

  Herby Herby


 • PF 2015
  Přejeme vám, aby pro vás nastávající vánoční svátky byly plné pohody a klidu a aby se vás v roce 2015 drželo štěstí, láska a pevné zdraví.

  PF2015


 • 29-30.11.2014 MVP DUO CACIB Nitra – Big Ballou Shaggyguard
  Big Ballou Shaggyguard z našeho vrhu B nastoupil v otevřené třídě na dvoudenní mezinárodní výstavě v slovenské Nitře a dosáhl tyto skvělé výsledky:
  Sobota 29.11. - Výborný 1, CAC, res.CACIB - rozhodčí: Halas Malgorzata (PL)
  Neděle 30.11. - Výborný 2, res.CAC - rozhodčí: Bauchal Gianfranco (IT)
  Gratulujeme majitelům ke skvělým úspěchům a přejeme spoustu štěstí a dalších skvělých úspěchů.


 • 1-2.11.2014 MVP Praha – Brainy Bowie Shaggyguard
  Brainy Bowie Shaggyguard z našeho vrhu B nastoupil v otevřené třídě na dvoudenní mezinárodní výstavě v Praze a oba dny zvítězil.
  Sobota 1.11. - Výborný 1, CAC, res.CACIB - rozhodčí: Juhasz Istvanne Aniko (H)
  Neděle 2.11. - Výborný 1, CAC, res.CACIB - rozhodčí: Matyáš Jaroslav (SK)
  Gratulujeme majitelům ke skvělým úspěchům a přejeme spoustu štěstí a dalších skvělých úspěchů.

  Herby Herby


 • 25.10.2014 LG-výstava Kappel-Grafenhausen
  Na výstavě psů LG-Schau Kappel-Grafenhausen skvěle reprezentoval náš vrh A
  "Darek" Agile Fender Shaggyguard - Vyborný 2, Res.CAC VDH, Res.CAC SSV a druhý nejlepší pes výstavy - třída otevřená
  Darek žije se svojí smečkou v Německu v Gedernu. Gratulujeme majitelům a přejeme spoustu štěstí a dalších úspěchů.

  Herby Herby


 • 25-26.10.2014 Evropská výstava psů Brno
  Naše Herby nastoupila tentokrát bez srsti v Brně na Evropské a národní výstavě v mezitřídě a ve velké konkurenci zahraničních vystavovatelů získala výborné výsledky. Rozhodčí byli velice přísní a udělili pouze málo ohodnocení známkou výborná.
  nedělě 26.10.2014 NVP - rozhodčí: Utke Ramsing Jens (DK)
  Herbata "Herby" Eleuteria - Velmi dobrá 1
  sobota 25.10.2014 EVP - rozhodčí: Utke Ramsing Lisbet (DK)
  Herbata "Herby" Eleuteria - Velmi dobrá

  Herby Herby


 • 18.10.2014 Bonitace Mladá Boleslav – JCh Herbata "Herby" Eleuteria
  Dnes naše Herby uspěšně složila zkoušky dospělosti a prošla bonitací s bonitačním kodem 535yASZ4p5AOneg. Herby je nyní oficiálně chovnou fenou a my hledáme vhodného ženicha který by se k ní nejlépe hodil.
  Bonitaci také úspěšně složila Bonnie Bianca Shaggyguard z našeho vrhu B. Gratulujeme majitélům Bonnie a přejeme spostu štěstí a společné lásky.

  Herby Herby


 • 11.10.2014 Speciální klubová výstava Vrútky (SK) – JCh Herbata "Herby" Eleuteria
  Herby dnes nastoupila v mezitřídě na klubové výstavě na Slovensku a výborně se prezentovala.
  JCh Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 1, CAC - rozhodčí: E. Fedorovicheva (RU)

  Herby Herby


 • 4-5.10.2014 MVP DUODANUBE Bratislava (SK) – JCh Herbata "Herby" Eleuteria
  Naše Herby a Ballou z našeho vrhu B opět excelovali na víkendové mezinárodní výstavě na Slovensku.
  nedělě 5.10.2014 - rozhodčí: L. Pichard (CH)
  Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 1, CAC - mezitřída
  Big Ballou Shaggyguard - Výborný 1, CAC, res.CACIB - třída otevřená
  sobota 4.10.2014 - rozhodčí: J. Hindse (DK)
  Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 1, CAC - mezitřída
  Big Ballou Shaggyguard - Výborný 1, CAC - třída otevřená
  Další skvělý víkend pro naši chovatelskou stanici.

  Herby Herby

  Herby Herby


 • 28.9.2014 NVP Brno – Brainy Bowie Shaggyguard
  Bowie z našeho vrhu B nastoupil v otevřené třídě na národní výstavě v Brně a získal krásné druhé místo.
  Brainy Bowie Shaggyguard - Výborný 2, resCAC - rozhodčí: F. Šimek (CZ)
  Gratulujeme majitelům a přejeme spoustu štěstí a dalších skvělých úspěchů.

  Herby Herby


 • 21.9.2014 MVP České Budějovice - Herbata "Herby" Eleuteria
  Herby dnes nastoupila v mezitřídě na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích a vyhrála.
  JCh Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 1, CAC - rozhodčí: M. Bíroš (SK)

  Herby


 • 13-14.9.2014 DUO Lučenec (SK) – Brainy Bowie Shaggyguard
  Bowie z našeho vrhu B nastoupil v sobotu a neděli v otevřené třídě na dvoudenní výstavě v Lučenci na Slovensku a dvakrát vyhrál.
  14.9. MVP - Brainy Bowie Shaggyguard - Výborný 1, CAC, resCACIB - rozhodčí: T. Gargušová (SK)
  13.9. NVP - Brainy Bowie Shaggyguard - Výborný 1, CAC - rozhodčí: M. Priehoda (SK)
  Gratulujeme majitelům ke skvělým úspěchům a přejeme spoustu štěstí a dalších skvělých úspěchů.


 • 13.9.2014 Klubová výstava – Zárybniční Lhota - Herbata "Herby" Eleuteria
  Herby dnes nastoupila v mezitřídě na klubové výstavě v Zárybniční Lhotě a v konkurenci 17 fen skončila pátá. Rozhodčí: E. Procházková (CZ)
  Dále vybojovala s naší janičkou (11let) skvělé 2. místo v Junior handlingu.

  Herby Herby


 • 31.8.2014 MVP INTERDOG BOHEMIA Mladá Boleslav - Herbata "Herby" Eleuteria
  Herby dnes nastoupila v mezitřídě na mezinárodní výstavě v Mladé Boleslavi a vyhrála. Je to její neuvěřitelné již šesté vítězství v řadě. Potkali jsme se i s bráškou naší Herby, který v mezitřídě také vyhrál.
  JCh Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 1, CAC - rozhodčí: E. Kuplyauskas (RU)
  JCh Haszysz Eleuteria - Výborný 1, CAC - rozhodčí: E. Kuplyauskas (RU)
  Dále Herby vybojovala s naší Janičkou (11let) skvělé 3. místo v Junior handlingu. Herby přijela na výstavu řádně unavená z víkendového výcvikového táboru na Pecce, takže máme obrovskou radost, že našla ještě sílu na tak skvělé výsledky.

  Herby Herby


 • 28-31.8.2014 Výcvikový tábor Pecka
  Strávili jsme opět krásný prodloužený víkend se spoustou našich kamarádů, plno legrace, zábavy a veselého pohodového výcviku. Naše Herby si to náramně užila. Kromě normálního výcviku se projela na raftu a s velkou radostí vozila naše děti zapřažená do vozíčku. Byl to pro nás náročný víkend zakončený odjezdem na výstavu v Mladé Boleslavi.

  Herby Herby


 • 16-17.8.2014 MVP DUODANUBE Bratislava (SK) – JCh Herbata "Herby" Eleuteria
  Naše Herby a Ballou z našeho vrhu B opět excelovali na víkendové mezinárodní výstavě na Slovensku a naše Herby ve věku teprve 18 měsíců získala CACIB a BOS nejlepšího jedince našeho plemene z opačného pohlaví. Ballou se zúčastnil pouze nedělní výstavy a opět vyhrál.
  nedělě 17.8.2014 - rozhodčí: G. Ridarčíková (SK)
  Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 1, CAC, CACIB, BOS - mezitřída
  Big Ballou Shaggyguard - Výborný 1, CAC, res.CACIB - třída otevřená
  sobota 16.8.2014 - rozhodčí: B. Kavčič (SLO)
  Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 1, CAC, res.CACIB - mezitřída
  V Junior handlingu se v neděli skvěle prezentovala naše Janička, která postoupila do užšího finále 6 nejlepších vystavovatelů a jako jediná s velkým psem. Skvěle se prezentoval i náš Péťa v kategorii Dítě a pes, kde byli vítězem všechny děti.
  Opět úžasný víkend pro naši chovatelskou stanici.

  Herby Herby

  Herby Herby


 • 26.7. – 2.8. Dovolená na Vysočině
  Prožili jsme krásnou odpočinkovou dovolenou na Vysočině v chatě obklopené malebnou přírodou. S námi další tři rodiny našich kamarádů s dětmi a další fenka Bára s kterou se naše Herby náramně vydováděla. Podnikali jsme různé výlety do okolní přírody, zoologické zahrady, Westernového městečka, a spousty dalších. Všem se nám tam moc líbilo a vůbec se nám nechtělo domů. Pro Herby to byl skvělý týden plný lidského hlazení, dětského mazlení, her, a výletů se spoustou zajímavých věcí, různá představení se střílením a výbušnou pyrotechnikou, spousta lidí, různá zvířata, jízda vláčky, horské tůry a mnoho dalšího, což si naše Herby náramně užívala v naprosté pohodě, ikdyž únava po příjezdu domů byla znát. Dole na fotce můžete vidět fotografii z horského výletu na devět skal a fotka z westernového městečka s bandou padouchů.

  Herby Herby


 • 20.7.2014 NVP Mladá Boleslav - Herbata "Herby" Eleuteria - nový JUNIOR CHAMPION CZ
  Naše Herby dnes na národní výstavě v Mladé Boleslavi vyhrála a splnila podmínky pro udělení titulu JUNIOR CHAMPION České republiky. Herby je již Junior šampion Slovenska a nyní také Česka.
  JCh Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 1, CAC - rozhodčí: V. Kukla (CZ)
  Dnešní obrovské vedro bylo pro psy velmi vyčerpávající a všíchni odjížděli domů řádně unaveni.

  Herby Herby


 • 15.7.2014 vrh B - 2. narozeniny
  Dnes oslavila štěňátka z našeho vrhu B druhý rok svého psího života. Přejeme všem spoustu radostí, bezstarostný život, plné misky, pevné zdraví, báječné páníčky a spoustu elánu do dalších let.

  Štěňata


 • 22.6.2014 NVP Jelenia Góra / Polsko - "Herby" Eleuteria
  Další výstavně úspěšný den na národní výstavě v Polsku. Naše Herby nastoupila poprvé v mezitřídě a ve věku 16 měsíců vyhrála (V1,CAC), pak vybojovala nejlepší fenu a nejlepšího jedince našeho plemene (BB,BOB).
  JCh Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 1, CAC, BB, BOB - rozhodčí: P. Csaba (H)
  Skvělý úspech pro naší Herby a samozřejmě pro naší chovatelskou stanici.

  Herby Herby


 • 22.6.2014 MVP INTERCANIS Brno - Brainy Bowie - rozhodčí: F.Šimek (CZ)
  Bowie z našeho vrhu B exceloval na mezinárodní výstavě v Brně a vyhrál.
  Brainy Bowie Shaggyguard - Výborný 1, CAC - poprvé v třídě otevřené
  Gratulujeme majitelům a přejeme spoustu štěstí a dalších skvělých úspěchů.

  Bowie Bowie


 • 6.6.2014 Herby - vyhodnocení rentgenů HD a ED
  Máme obrovskou radost - Naše Herby byla dnes na vyhodnocení RTG dysplazie kyčelního, loketního a ramenního kloubu s tímto fantastickým výsledkem:
  JCh Herbata "Herby" Eleuteria - HD A/A, ED 0/0, OCD neg. Opět se nám potvruje důležitost výběru zdravých předků pro skvělé výsledky RTG vyšetření.

  Herby Herby


 • 7.6.2014 Bowie, Ballou - uchovnění
  Dnes prošel Bowie z našeho vrhu B úspěšně chovatelskou bonitací a stal se oficiálně chovným psem. Brainy Bowie Shaggyguard se moc líbil a dostal skvělý posudek a bonitační kód. Bowie žije se svojí rodinou ve Václavovicích u Ostravy. Pro více informací o Bowiem můžete navštívit jeho webové stránky zde.
  Dalším z našeho vrhu B který prošel úspěšně bonitací na Slovensku a stal se oficiálně chovným psem je bráška Big Ballou Shaggyguard. Ballou žije se svojí rodinou ve slovenské Nitře. Gratulujeme oběma sourozencům k uspěšným zkouškám dospělosti a přejeme spoustu elánu do dalších let. Vlevo na fotce Bowie a vpravo Ballou.

  Bowie Ballou


 • 30.5.-1.6.2014 Víkendová výstava psů Slovensko - Herbata "Herby" Eleuteria - nový JUNIOR CHAMPION SK
  Naše Herby a Ballou z našeho vrhu B excelovali na víkendovém klání na Slovensku a naše Herby splnila podmínky pro udělení titulu JUNIOR CHAMPION Slovenska. Ballou se také skvěle prezentoval a vybojoval již své 4. vítězství v mezitřídě. Ballou také minulý týden úspěšně absolvoval bonitaci a stal se tak oficiálně chovným psem:
  pátek 30.5.2014 - NV psů v Senci - rozhodčí: T. Gargušová (SK)
  Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 1, CAJC, slovenský vítěz mladých - tř. mladých
  Big Ballou Shaggyguard - Výborný 1, CAC - mezitřída
  sobota 31.5.2014 - MV Grand Prix Slovakia Nitra - rozhodčí: L. Fairaislová (CZ)
  Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 2 - třída mladých
  Big Ballou Shaggyguard - Výborný 1, CAC - mezitřída
  neděle 1.6.2014 - MV Derby Winner Slovakia Nitra - rozhodčí: M. Lapanja (SLO)
  Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 1, CAJC, JBOB, Derby vítěz a
  další kvalifikace na CRUFT 2015 v Anglii
  - třída mladých
  Big Ballou Shaggyguard - Výborný 3 - mezitřída
  V Junior handlingu se skvěle reprezentovala naše Janička. Strávili jsme krásný prodloužený víkend ve společnosti majitelů Balloua a spousty dalších kamarádů. Domů jsme odjížděli se skvělým pocitem ze zisku titulu JUNIOR CHAMPION SK naší úžasné Herby.

  Herby Herby

  Herby Ballou

  Herby Herby


 • 10-11.5.2014 Slavnosti Švýcarských Salašnických psů - "Herby" Eleuteria
  Další skvělý víkend na slavnostech švýcarských salašnických psů v Rožnově pod Radhoštěm. Naše Herby nastoupila ve třídě mladých do sobotní i nědělní výstavy a v obrovské konkurenci mladých fen vybojovala vynikající umístění. Soutěže posuzovali velice kvalitní světoznámí rozhodčí z daleké ciziny, kteří povznesli kvalitu celé výstavy na vysokou úroveň. Do soutěží se zapojili i naše Janička a Péťa a v Junior handlingu a soutěži dítě a pes se vůbec neztratili.
  10.5.2014 - Klubová výstava KŠSP
  Herbata "Herby" Eleuteria - 1. místo - Junior handling - s naší Janičkou (10 let)
  - rozhodčí Evgenia Fedorovicheva (RU)
  Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 2 - třída mladých (43 mladých fen v kruhu)
  - rozhodčí Satu Ylä-Mononen (FI)
  11.5.2014 - Speciální klubová výstava KŠSP
  Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 3 - třída mladých (24 mladých fen v kruhu)
  - rozhodčí Maria Amélia Taborda (PT)
  Užili jsme si krásný víkend ve společnosti spousty skvělých kamarádů.

  Herby Herby

  Herby Herby


 • 4.5.2014 MVP Praha - "Herby" Eleuteria
  Další neskutečně úspěšný den na mezinárodní výstavě v Praze. Naše Herby nastoupila ve třídě mladých a vyhrála (V1,CAJC), pak vybojovala nejlepšího mladého psa našeho plemene (BOJ) a opět postoupila do závěrečných soutěží, kde získala skvělé druhé místo v celé 2.FCI skupině (JBIG 2 - 2.FCI) a zároveň se qualifikovala na jednu z nejprestižnejších soutěží CRUFT 2015 do Anglie. Skutečně nenacházíme slov nad tak skvělými výsledky našeho sehraného páru v posledních dvou týdnech.
  Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 1, CAJC, BOJ, JBIG 2 - 2.FCI skupina a qualifikace CRUFT 2015
  Navíc jsme se na výstavě potkali s Brilliance Brittany "Betty" z našeho vrhu B z které vyrostla krásná psí slečna. Prostě opět úžasný den pro naší chovatelskou stanici.

  Herby

  Herby Herby


 • 30.4-4.5.2014 Výcvikový tábor Pecka
  Strávili jsme opět krásný prodloužený víkend se spoustou člověčích i psích kamarádů, plno legrace, zábavy a veselého pohodového výcviku. Na návštěvu za námi přijela Astral "Fay" z našeho vrhu A s rodinou a strávili jsme společně krásné odpoledne. Naše Herby složila úspěšně zkoušky poslušnosti ZOP a nikomu se nakonec nechtělo domů.

  Herby Herby


 • 27.4.2014 MVP České Budějovice - "Herby" Eleuteria
  Prožili jsme neskutečně skvělý den na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích. Naše Herby nastoupila ve třídě mladých a vyhrála (V1,CAJC), pak porazila nejlepšího mladého psa našeho plemene (BOJ), v závěrečných soutěžích zvítězila jako nejlepší mladý v celé 2.FCI skupině (JBIG 2.FCI) a nakonec v závěrečném souboji všech mladých vítězů FCI skupin dne vybojovala fantastické druhé místo (JBOD 2). Herby společně v týmu se svojí paničkou dokázaly výtečně zabojovat a proměnit vysněný sen v úžasnou realitu.
  Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 1, CAJC, BOJ, JBIG 2.FCI skupina, JBOD 2
  Pár slovy prostě skvělý den pro naší chovatelskou stanici.

  Herby

  Herby Herby


 • 13.4.2014 NVP Ostrava - Brainy Bowie
  Bowie z našeho vrhu B obsadil v mezitřídě krásné třetí místo na národní výstavě v Ostravě: Brainy Bowie Shaggyguard - Výborný 3
  Gratulujeme majitelům a přejeme spoustu štěstí a dalších úspěchů.

  Bowie Bowie


 • 29-30.3.2014 MVP DUO CACIB Nitra/Sk
  Bowie a Ballou z našeho vrhu B a naše Herby se zúčastnili mezinárodní výstavy v Nitře se skvělými výsledky: sobota 29.3.
  Big Ballou Shaggyguard - Výborný 2 - mezitřída
  Brainy Bowie Shaggyguard - Výborný 3 - mezitřída
  neděle 30.3.
  Big Ballou Shaggyguard - Výborný 1, CAC - mezitřída
  Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 3 - třída mladých
  Gratulujeme majitelům a přejeme spoustu štěstí a dalších úspěchů. Celé sobotní odpoledne jsme strávili ve společnosti majitelů Balloua. Nádherné dopoledne které jsme si velice užili i se společností našich čtyřnohých kamarádů.

  Ballou Herby

  Ballou Bowie


 • 20.3.2014 Flare Flare
  Dnes nás navždy opustila do psího nebe naše Flare.
  Po boji s boreliózou se následně objevil nádor v hrudní dutině, který utlačoval vnitřní orgány a nebylo již možné nic zvrátit. Flare byla velice temperamentní pes plný energie a síly. Její postava mohutného psa budila respekt i jako skvělý hlídač našeho domova a rodiny. Byla neskutečný mazel, který miloval celou rodinu a nikdy by nedopustila aby na někoho někdo vstáhl ruku. Každý den nás velice radostně a temperamentně vítala při příchodu domů a radovala se z každeho okamžiku stráveného v naší společnosti. Milovala procházky a výcvik na cvičáku. Byla skvělou a vzornou mámou při výchově svých štěňátek. Jéjí život netrval dlouho, ale v srdcích svých blízkých zanechala nezapomenutelné vzpomínky. Flare děkujeme za vše co jsi nám do života dala a za všechny krásné chvilky prožité s tebou. Budeš nám moc chybět!

  Flare


 • 22-23.2.2014 MVP DUO CACIB Brno
  Bowie z našeho vrhu B a naše Herby se zúčastnili mezinárodní výstavy v Brně :
  sobota 22.2.- Brainy Bowie Shaggyguard - Výborný 2 - mezitřída
  Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 4 - třída mladých
  neděle 23.2.- Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 3 - třída mladých
  Gratulujeme majitelům a přejeme spoustu štěstí a dalších úspěchů.
  Bowie ma své nové webové stránky a vy se můžete podívat na detaily zde.

  Herby Herby


 • 23.2.2014 MVP Hessen in Kirchhain
  Na výstavě psů LG-Schau Hessen in Kirchhain skvěle reprezentoval náš vrh A
  Agile Fender "Darek". Na fotce dole můžete vidět všechny jeho týmové kolegy, zprava: "Darek" Agile Fender Shaggyguard - Vyborný 2, Res. CAC VDH - třída otevřená
  Tulipános Berni Lucky I´minlove with Leach - VN 1 - třída dorostu
  Berner Emmas "Vin" Diesel the brave One - Vyborný 2, Res. CAC VDH - třída Šampiónů
  Všichni žijí se svojí rodinou v Německu v Hirzenhainu. Gratulujeme majitelům a přejeme spoustu štěstí a dalších úspěchů.

  Darek Darek


 • 13.2.2014 Herbata "Herby" Eleuteria - 1. narozeniny
  Dnes oslavila naše Herby a její sourozenci první rok svého psího života. Herby je naším sluníčkem a zároveň čertíkem v jedné osobě. Přejeme vám spoustu radostných lumpáren, bezstarostný život, plné misky, pevné zdraví a báječné páníčky.

  Herby Herby


 • 19.1.2014 MVP CACIB Trenčín - Big Ballou
  Balou z našeho vrhu B se zúčastnil své první výstavy a v Trenčíně na mezinárodní výstavě v mezitřídě zvítězil: Big Ballou Shaggyguard - Výborný 1, CAC
  Gratulujeme majitelům a přejeme spoustu štěstí a dalších úspěchů.

  Ballou Ballou


 • 5.1.2013 Hanácká národní výstava psů - Brno
  Zůčastnili jsme se národní výstavy v Brně. Skvěle se prezentoval
  Bowie z našeho vrhu B a v mezitřídě vybojoval nádherné 1. místo.
  Brainy Bowie Shaggyguard - Výborný 1, CAC
  Naše Herby získala ve třídě mladých známku výborná s pěkným posudkem. Skvěle se také prezentovala naše Janička s Herby v junior handlingu s vysokým ohodnocením.

  Bowie Herby


 • 31.12.2013 Bonnie Bianca - vyhodnocení rentgenů DKK a DLK
  Na konci roku jsme dostali skvělou zprávu z České Lípy.
  Bonnie z našeho vrhu B má již vyhodnocené dysplazie kyčelních a loketních kloubů s tímto vynikajícím výsledkem: Bonnie Bianca Shaggyguard - DKK 0/0, DLK 0/0
  Děkujeme majitelům za vzornou péči v průběhu nejdůležitější vývojové fáze štěňátka.


 • 27.12.2013 Brisk Bazz Shaggyguard - návštěva
  O Vánocích nás navštívil Brisk Bazz Shaggyguard z našeho vrhu B který žije se svojí rodinou v Německu. Užili jsme si společně krásný večer ve společnosti třech berňáků. Vy se mužete podívat na fotografii Bazze ve věku 1,5 roku se svojí matkou Flare a naší Herby

  Bazz Bazz


 • 23.12.2013 PF 2014
  Přejeme vám, aby pro vás nastávající vánoční svátky byly plné pohody a klidu a aby se vás v roce 2014 drželo štěstí a pevné zdraví.

  PF2014


 • 30.11-1.12.2013 Mezinárodní výstava psů DUO CACIB - Nitra
  Prožili jsme nezapomenutelný víkend plný skvělých výsledků a perfektních zpráv.
  V neděli naše Herby nastoupila poprvé do třídy mladých a jako nejmladší ve věku 9.měsícu zvítězila. V sobotu v mezitřídě nastoupil Bowie z našeho vrhu B a vybojoval nádherné 2. místo.
  neděle 1.12.- Herbata "Herby" Eleuteria - Výborná 1, CAJC
  sobota 30.11.- Brainy Bowie Shaggyguard - Výborný 2, resCAC

  Herby Herby

  Na výstavě nás navštívil Ballou z našeho vrhu B - a se svými majiteli nám přinesl skvělou zprávu o vyhodnocení dysplazie kyčelních a loketních kloubů.
  Big Ballou Shaggyguard - DKK 0/0, DLK 0/0
  Gratulujeme majitelům a děkujeme za vzornou péči v průběhu nejdůležitější vývojové fáze štěňátka.

  Ballou Ballou


 • 28.10.2013 Brainy Bowie - vyhodnocení rentgenů DKK a DLK
  Dostali jsme skvělou zprávu z Václavovic u Ostravy. Brainy Bowie z našeho vrhu B má již vyhodnocené dysplazie kyčelních a loketních kloubů s tímto vynikajícím výsledkem:
  Brainy Bowie Shaggyguard - DKK 0/0, DLK 0/0
  Děkujeme majitelům za vzornou péči v průběhu nejdůležitější vývojové fáze štěňátka.

  Hummer


 • 21-22.9.2013 Klubová výstava a svod mladých - Tábor
  Prožili jsme si krásný víkend na Klubové výstavě v Táboře.
  Svůj velice úspěšný výstavní den si prožila naše"Herby" Eleuteria, která se zůčastnila tří soutěží. Ve třídě dorostu zvítězila - velice nadějná 1.
  Předvedla se také poprvé s naší Janičkou v Junior handlingu a soutěž společně vyhrály. Spolu s náším Péťou se skvěle předvedli v kategorii dítě a pes.
  V kategorii mladých se táké výborně prezentoval Brainy Bowie Shaggyguard z našeho vrhu B - a obsadil nádherné 4. místo
  Ve třídě otevřené se také ukázala naše Flare a obdržela nádherné ohodnocení. Celou výstavní sobotu jsme si až na proměnlivé počasí náramně užili.

  Herby Bowie

  Herby Herby

  V neděli se konal svod mladých našeho vrhu B a všichni jsme společně strávili pěkné dopoledne. Sourozenci se krásně vydováděli a pro nás to byl další krásný den ve společností perfektních majitelů našich štěňátek. Na fotce dole můžete vidět zleva : Brainy Bowie, Brilliance Brittany, Bonnie Bianca, jejich matka Amber Flare, Buck Brave a Black Bolt.

  Vrh B


 • 29.8-1.9.2013 Výcvikový tábor Pecka
  Strávili jsme krásný víkend se spoustou člověčích i psích kamarádu, plno legrace, zábavy a veselého výcviku. Všichni si to krásně užili a nechtělo se nám vůbec domů, natož dětem do školy.

  Herby Herby


 • 15.8.2013 ZOO Dvůr Králové nad Labem
  S celou rodinou jsme vyrazili na výlet do ZOO ve Dvoře Králové. Flare a Herby se tam moc líbilo a seznámily se spoustou nových zvířátek. Na malou "Herby" to byl náročný den a doma usnula jako dudek.

  Bolt Bolt


 • 12.8.2013 Black Bolt Shaggyguard - návštěva
  Navštívili jsme pejska z našeho vrhu B - Black Bolt Shaggyguard, který žije se svojí rodinou v Třebíči. Bolt se má báječně a je miláček celé rodiny, která se o něho skvěle stará.

  Bolt Bolt


 • 11.8.2013 Krajská výstava Ostrava - Brainy Bowie
  Bowie z našeho vrhu B se zúčastnil krajské výstavy v Ostravě a ve třídě mladých zvítězil: Brainy Bowie Shaggyguard - Výborný 1 a druhý nejlepší mladý pes výstavy
  Gratulujeme majitelům a přejeme spoustu štěstí a dalších úspěchů.

  Bowie Bowie


 • 28.7.2013 Brisk Bazz Shaggyguard - návštěva
  O víkendu nás navštívil Brisk Bazz Shaggyguard z našeho vrhu B který žije se svojí rodinou v Německu. Bazz je věrnou kopii své maminky Flare. Vy se mužete podívat na fotografii Bazze ve věku 1 roku se svojí matkou Flare a naší Herby.

  Bazz Bazz


 • 21.7.2013 Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav - "Herby" Eleuteria
  Svou první výstavu si naše Herby velice užila a v kategorii štěňat dosáhla vynikajícího výsledku: velice nadějná 1 se skvělým posudkem. Děkujeme Janu Ščěrbovi za poskytnutí fotografíí.

  Bazz Bazz


 • 15.7.2013 vrh B - první narozeniny
  Dnes oslavila štěňátka z našeho vrhu B první rok svého psího života. Přejeme všem spoustu radostí, bezstarostný život, plné misky, pevné zdraví, báječné páníčky a samozřejmě spoustu lumpáren.

  Vrh B


 • 3.6.2013 Zkoušky poslušnosti - Big Ballou
  Ballou z našeho vrhu B ve svých teprve 10 měsících úspěšně složil zkoušky poslušnosti. Gratulujeme majitelům a přejeme spoustu dalších skvělých zážitků a společných radostí.
  Dostali jsme také spoustu nádherných fotek kde Ballou pózuje jako skutečný fotomodel pro kolekci dětských fotografii a fotografie s jeho šťastnou majitelkou.
  My se rádi podělíme o část těchto úžasných fotografii s vámi. Děkujeme moc za poskytnutí těchto fotografii paní fotografce.
  Ballou žije se svojí rodinou ve slovenské Nitře.

  Ballou


 • 1.6.2013 Krajská výstava Zlín - Brainy Bowie
  Bowie z našeho vrhu B se zúčastnil krajské výstavy ve Zlíně a zvítězil:
  Brainy Bowie Shaggyguard - Výborný 1, Vítěz třídy
  Gratulujeme majitelům a přejeme spoustu štěstí a dalších úspěchů.

  Bowie Bowie


 • 22.5.2013 vrh A - třetí narozeniny
  Dnes oslavila naše Amber "Flare" a ostatní její sourozenci z vrhu A již třetí rok svého psího života. Přejeme všem spoustu radostí, bezstarostný život, plné misky, pevné zdraví, báječné páníčky a samozřejmě spoustu lumpáren k pousmání.
  Na fotce dole: Agile Fender "Darek" (Hirzenhain - Německo), Astral Fay, Acme Fancy (CHS vom Gänsgarten - Německo) naše Amber "Flare", Angel Face (CHS De Zandvijver - Belgie) a Affinity Folly (CHS z Milevských lesů).

  Vrh A


 • 11.5.2010 Speciální klubová výstava KŠSP - Rožnov pod Radhoštěm - Brainy Bowie
  Svou premiéru na Speciální klubové výstavě si prožil Bowie z našeho vrhu B a poprvé ve třídě mladých ve velké konkurenci 32 psů dosáhl tohoto fantastického výsledku:
  Brainy Bowie Shaggyguard - Výborný 2
  Gratulujeme majitelům a přejeme hodně štěstí a spoustu dalších úspěchů.

  Bazz Bazz


 • 5.5.2013 Krajská výstava psů - Affinity Folly
  Folly z našeho vrhu A se zúčastnila se svými dcerami krajské výstavy ve Staňkově a dosáhly těchto vynikajících umístění:
  Affinity Folly Shaggyguard - V1, Vítěz třídy a krajský vítěz.
  Anette z Milevských lesů - Velice nadějná 1.
  A´Victory z Milevských lesů - Velice nadějná 2.
  Holky žijí se svojí rodinou v chovatelské stanici Z Milevských lesů .
  Gratulujeme majitelům a přejeme spoustu společného štěstí a dalších úspěchů.

  Folly Anett,Folly,Viky


 • 28.4-1.5.2013 Výcvikový tábor Pecka
  Prožili jsme krásný víkend se spoustou psů, legrace, zábavy a veselého výcviku. Naše nová členka smečky "Herby"se krásně vydováděla a odjížděla domů plná nových zážitků a unavená jako malé koťe.

  Herby Herby


 • 17.4.2013 - Herbata "Herby" Eleuteria
  Dnes jsme si přivezli z celodenní cesty do Polska nový přírůstek do naší smečky.
  Jmeuje se Herbata "Herby" Eleuteria a narodila se v chovatelské stanici Eleuteria v Polsku. Tatínkem je náš velice známý Bernerdalens Yannis z našeho vrhu B - nádherný a typický medvěd s úžasnou povahou a mohutnou kostrou ze světoznámé belgické chovatelské stanice Stokerybos. Maminkou je krásná Dakota Eleuteria.

  Herby Herby


 • 14.4.2013 Národní výstava psů Ostrava - Brainy Bowie
  Bowie z našeho vrhu B se zúčastnil výstavy a poprvé v kategorii dorostu dosáhl tohoto vynikajícího výsledku:
  Brainy Bowie Shaggyguard - velice nadějný 1.
  Gratulujeme majitelům a přejeme hodně štěstí a spoustu dalších úspěchů.

  Bowie Bowie


 • 9.2.2013 Brainy Bowie Shaggyguard a Big Ballou Shaggyguard - návštěva
  Cestou na Beskydy jsme navštívili dvě naše štěňátka z vrhu B.
  Brainy Bowie Shaggyguard, který žije se svojí rodinou nedaleko Ostravy.

  Bowie Bowie

  Big Ballou Shaggyguard, který žije se svojí rodinou ve slovenské Nitře.

  Ballou Ballou

  Bráškům je již 7 měsíců, krásně rostou a měli velikou radost z naší návštěvy a obzvlášť se vyřádili s našimi dětmi.


 • 6.1.2013 Národní výstava psů Brno - Brainy Bowie
  Své první výstavy se zúčastnil Bowie z našeho vrhu B a v kategorii štěňat dosáhl tohoto vynikajícího výsledku:
  Brainy Bowie Shaggyguard - velice nadějný 1 a vynikající 3. místo ze štěňat celé výstavy Gratulujeme majitelům a přejeme hodně štěstí a spoustu dalších úspěchů.

  Bazz Bazz


 • 31.12.2012 Brisk Bazz Shaggyguard - návštěva
  Na silvestra nás navštívil Brisk Bazz Shaggyguard z našeho vrhu B který žije se svojí rodinou v Německu. Bazz krásně roste a pěkně se u nás vyřádil. Vy se mužete podívat na fotografii Bazze ve věku 5,5 měsíce se svojí matkou Flare

  Bazz Bazz


 • 20.12.2012 PF 2013
  Přejeme vám, aby pro vás nastávající vánoční svátky byly plné pohody a klidu a aby se vás v roce 2013 drželo štěstí a pevné zdraví.

  PF2013


 • 14.11.2012 Štěňata vrh B - 4 měsíce
  Dostali jsme plno krásných fotek našich štěňátek z vrhu B ve svých nových domovech a tak se o ně s vámi rádi podělíme v nové galerii zde.
  Štěňátka se mají dobře a užívají si skvělého života u svých nových páníčků.

  Bowie Bonnie


 • 3.11.2012 Štěňátka - Affinity "Folly" Shaggyguard - 3 fenky
  Navštívili jsme Affinity "Folly" Shaggyguard z našeho vrhu A která má 3 krásná štěňátka - 3 fenky. Štěňátkům je 6. týdnů, jsou krásně čilá a hrdá máma Folly je skvěle opečovává.

  matka: Affinity "Folly" Shaggyguard - DKK 0/0 , DLK 0/0, OCD negativní
  otec: Int.,Gr.CH Artuš Bermondo Bohemia - DKK 0/0 , DLK 0/0

  Více informací o tomto velice zajímavém vrhu se dozvíte na stránkách chovatelské stanice Z Milevských lesů kde Folly žije.

  Puppy1
  Puppy2
  Puppy3


 • 28.10.2012 Štěňátka - Agile Fender "Darek" Shaggyguard - 2 pejsci / 2 fenky
  Dostali jsme krásnou zprávu z Německa. Agile Fender "Darek" Shaggyguard z našeho vrhu A a Paula von der Birkenwiese z chovatelské stanice von der Mühlbachwiese mají 4 krásná štěňátka - 2 pejsci a 2 fenky.

  matka: Paula von der Birkenwiese - HD A , ED 0
  otec: Agile Fender "Darek" Shaggyguard - HD B , ED 0

  Štěňátka se narodila 15.10. a mají se čile k světu.Vy se můžete podívat na fotky štěňátek z prvních dnů jejich života zde. Více informací o tomto velice zajímavém vrhu se dozvíte na stránkách chovatelské stanice von der Mühlbachwiese kde Paula žije.

  darek-stenata.

  Aktuální fotky Agile Fender "Darek" Shaggyguard - 2,5 roku.
  Darek Darek


 • 22.10.2012 Shaynee Shaynee
  Dnes v noci nás navždy opustila do psího nebe naše Shaynee.
  Z velkého zánětu průdušek a následné silné chudokrevnosti se již její tělo nepořídilo vzpamatovat. Shaynee byla naše první Berňačka a naučila nás všemu co člověk potřebuje k dobrému soužití se psem. Byla psem který ve vás nechá opravdu neskutečné vzpomínky a vryje se vám hluboce do vašich srdcí. Byla temperamentní a velice vyrovnaná, rychle učenlivá k čemukoliv. Nikdy neprovedla žádnou velikou lumpárnu, byla velice přátelská a všude vyzařovala svúj vrozený respekt i jako výborný domácí hlídač. Každý den nás velice radostně a temperamentně vítala při příchodu domů. Byla neskutečný mazel, který miloval celou rodinu a nikdy by nedopustila aby na někoho někdo vstáhl ruku. Milovala procházky a výcvik na cvičáku a obzvlášť obrany. Byla velikou oporou své dceři Flare a to i při výchově jejích štěňátek. Ikdyž její život netrval dlouho, stihla za něj jako pětinásobná babička tolik věcí, že by je stihl málokdo.
  Shaynee děkujeme za vše co jsi nám do života dala a za všechny krásné chvilky prožité s tebou. Nikdy na tebe nezapomeneme!

  Shaynee


 • 29.9.2012 Štěňata vrh B - 10.týden
  Dostali jsme krásné fotečky našich štěňátek z vrhu B ve svých nových domovech.
  Galerii štěňátek v jejich nových domovech naleznete zde
  Blaze Baxter v jeho novém domově v dalekém Harrisburgu v USA. Baxter se má skvěle a bydlí v chovatelské stanici Coburg Hills .

  Baxter Baxter

  Brainy Bowie v jeho novém domově ve Václavovicích u Ostravy.

  Bowie Bowie


 • 28.9.2012 Štěňata vrh B - 10.týden - návštěva
  Navštívili jsme tři naše štěňátka z vrhu B ve svých nových domovech. Všichni se mají skvěle a radostně nás vítali. Užili jsme si krásný den plný legrace, hraní a štěňátka po našem odjezdu usínala úplně unavená. Více fotografií naleznete zde
  Bonnie Bianca v jejím novém domově v České Lípě.

  Bianca Bianca

  Brilliance Brittany "Betty" v jejím novém domově v Praze.

  Betty Betty

  Buck Brave v jeho novém domově v Praze.

  Buck Buck


 • 22.9.2012 Brisk Bazz
  Dnes odjelo naše poslední štěňátko - Brisk Bazz do svého nového domova do Hessenecku v Německu. Přejeme novým majitelům spoustu společných radostí a vzájemné lásky v jeho novém domově. Detailnější informace o vrhu B se dozvíte v sekci Štěňata - vrh B.

  Ballou Bianca


 • 20.9.2012 Blaze Baxter
  Dnes odletěl do svého nového domova v dalekém Harrisburgu v USA náš Blaze Baxter. Zabydlí se v chovatelské stanici Coburg Hills kde má spoustu psích kamarádů.
  Přejeme novým majitelům spoustu společných radostí a vzájemné lásky v jeho daleké nové domovině. Detailnější informace o vrhu B se dozvíte v sekci Štěňata - vrh B.

  Baxter Baxter


 • 18.9.2012 Štěňátka - Affinity "Folly" Shaggyguard - 3 fenky
  Dostali jsme krásnou zprávu z chovatelské stanice Z Milevských lesů.
  Affinity "Folly" Shaggyguard z našeho vrhu A se narodila 3 krásná štěňátka - 3 fenky. Naše Shaynee se stala již potřetí babičkou a Flare tetou.

  matka: Affinity "Folly" Shaggyguard - DKK 0/0 , DLK 0/0, OCD negativní
  otec: Int.,Gr.CH Artuš Bermondo Bohemia - DKK 0/0 , DLK 0/0

  Štěňátka se mají čile k světu a máma Folly je hrdě opečovává. Více informací o tomto velice zajímavém vrhu se dozvíte na stránkách chovatelské stanice Z Milevských lesů kde Folly žije.

  Folly


 • 16.9.2012 Mezinárodní výstavy - vrh A
  Dostali jsme skvělé zprávy o uspěších pejsků z našeho vrhu A.
  LG Show Rheinland/Pfalz v Rodenbachu - Acme Fancy Shaggyguard - výborná 2,
  res CAC-VDH - třída otevřená - žijící v Německu v chovatelské stanici vom Gänsgarten.
  Dogshow Beauvais - Angel Face Shaggyguard - výborná 2 - třída otevřená - žijící v Belgii v chovatelské stanici De Zandvijver.
  Blahopřejeme majitelům k vynikajícím výsledkům a přejeme hodně štěstí a spoustu dalších úspěchů.

  Fancy Face


 • 16.9.2012 Štěňata vrh B - 9.týden
  Tento víkend se začala naše štěňata rozjíždět do svých nových domovů. Jako první nás opustil Big Ballou na Slovensko do Nitry. Zabydlel se v rodině s dlouholetými zkušenostmi s chovem tohoto plemene a doma na něj čekal tříletý kamarád Emerson. Bonnie Bianca se zabydlela v rodině z České Lípy v chovatelské stanici Ze Špindlerovy zahrady.

  Ballou Bianca

  Brainy Bowie odjel do početné rodiny ve Václavovicích nedaleko Ostravy, kde bude mít spoustu rukou na mazlení.
  Naše modrooká slečna Brilliance Brittany se zabydlela v Praze, v rodině kde mají chovatelskou stanici Britských koček Happy Cat se spoustou kočičích kamarádů.

  Bowie Brittany

  Black Bolt odjel do rodiny v Třebíči kde na něj čekali kočičí a psí kamarád.
  Náš Buck Brave s indiánskou lysinkou na hlavě odjel do rodiny v klidné části Prahy.

  Bolt Buck

  Všem novým majitelům přejeme hodně společných radostí,vzájemné lásky a dlouhý a spokojený život. Galerii štěňátek z 9. týdne naleznete zde a detailnější informace o vrhu B se dozvíte v sekci Štěňata - vrh B.


 • 9.9.2012 Štěňata vrh B - 8.týden
  Štěňátka si užívají krásné dny a volnost celé zahrady i domu. Do všeho si musí kousnout a pokud možno ochutnat. Maminka Flare je stále ještě přikrmuje a skvěle se o ně stará. Již krásně reagují na svá jména a užívají si spousty návštěv.
  Galerii štěňátek z 8. týdne naleznete zde a detailnější informace o vrhu B se dozvíte v sekci Štěňata - vrh B.

  Štěňata


 • 2.9.2012 Štěňata vrh B - 7.týden
  Naši medvídci nám krásně rostou a naše zahrada jim začíná být už malá. Perou se, vrčí a štěkají na sebe a je legrace je pozorovat. Galerii štěňátek ze 7. týdne naleznete zde a detailnější informace o vrhu B se dozvíte v sekci Štěňata - vrh B.

  Štěňata


 • 26.8.2012 Štěňata vrh B - 6.týden
  Štěňátka nám rostou do krásy a vesele pobíhají po celé zahradě kde stále zkoumají něco nového. Galerii štěňátek z 6. týdne naleznete zde a detailnější informace o vrhu B se dozvíte v sekci Štěňata - vrh B.

  6 weeks


 • 11.8.2012 Štěňata vrh B - 4.týden
  Štěňátka již krásně běhají a perou se navzájem. Galerii štěňátek z 4. týdne naleznete zde a detailnější informace o vrhu B se dozvíte v sekci Štěňata - vrh B.

  Štěňata


 • 5.8.2012 Štěňata vrh B - 3.týden
  Tento víkend štěnátka poprvé poznala venkovní okolí, prozkoumávala plno pro ně nových věcí a užívala si krásný letní vzduch. Galerii štěňátek z 3 týdne naleznete zde
  a detailnější informace o vrhu A se dozvíte v sekci Štěňata - vrh B.

  Štěňata


 • 29.7.2012 Štěňata vrh B - 2.týden
  Štěňátka nám krásně rostou, již si čile ale zatím nemotorně vykračují a prohlížejí si nový svět kolem sebe. Štěňátka již mají svá jména a vy se na ně můžete podívat v sekci Štěňata - vrh B, kde také najdete novou fotogalerii .

  Puppy


 • 22.7.2012 Štěňata vrh B - 1.týden
  Štěňátka nám krásně rostou a pomalu se snaží postavit na vlastní nohy. Máma Flare je pyšně opečovává a neustále na ně dohlíží. Fotogalerii štěňátek z prvního týdne jejich života najdete zde. Více informací o vrhu B se dozvíte v sekci Štěňata - vrh B kde také naleznete kompletní galerie jejich postupného růstu.

  Štěňata


 • 15.7.2012 Štěňátka - vrh B
  Dnes v noci se naší Flare a Yannisovi narodilo 6 krásných pejsků a 2 fenečky. Flare zvládla porod obřích štěňátek (520g - 670g) bravurně bez veternárni pomoci a v rekordním čase 4 hodiny, za což jsme na ni patřičně pyšní. Štěňátka se mají čile k světu a Flare jako skvělá máma je s hrdostí pečlivě opečovává.Více informací o vrhu B se dozvíte v sekci Štěňata - vrh B. Fotogalerii štěňátek z prvního dne jejich života najdete zde. Veliké poděkováni patří Martině Kopecké z CHS Codeligirls , která s námi absolvovala celý porod a pomohla štěňátkům na svět.

  Stenata vrh B Stenata vrh B


 • 23.6.2012 Uchovnění - Hamburg
  Dnes prošel bratr naší Flare Agile Fender Shaggyguard "Darek"(70cm,65kg) z našeho vrhu A úspěšně chovatelskou komisí a stal se oficiálně chovným psem.
  Darek žije se svojí smečkou v Německu v Hirzenhainu.

  Fender 1 Fender 2


 • 21.6.2012 SONO vyšetření
  Dnes jsme byli s naší Flare na druhém kontrolním ultrazvukovém vyšetření a již bylo vidět plno malých štěňátek. Termín porodu očekávame 15.7.2012.
  Více informací se dozvíte v sekci Štěňata - vrh B.

  Vrh B


 • 10.6.2012 SONO vyšetření
  Máme obrovskou radost, dnešní ultrazvukové vyšetření potvrdilo březost naší Flare a tak můžeme v polovině července očekávat narození štěňátek.
  Více informací se dozvíte v sekci Štěňata - vrh B.

  Flare Yannis

  Flare Yannis


 • 16.5.2012 Krytí v daleké Belgii - Bernerdalens Yannis
  V úterý jsme se vydali na 1200km dlouhou cestu do Belgie do světoznámé chovatelské stanice Stokerybos. Pro naší Amber "Flare" Shaggyguard jsme vybrali nádherného a typického medvěda s úžasnou povahou a mohutnou kostrou, který pochází ze Švédska a v žilách mu koluje skandinávská krev: Bernerdalens Yannis.
  Pokud vše dopadne dobře a březost se ultrazvukovým vyšetřením za měsíc potvrdí, můžeme očekávat narození štěňátek v polovině července. Více informací se dozvíte v sekci Štěňata - vrh B. Galerii fotek Yannise najdete zde.

  Yannis

 • V Belgii jsme navštívili "Angel" Face Shaggyguard z našeho vrhu A, která žije v chovatelské stanici De Zandvijver. "Angel" se daří dobře a má velice přátelskou povahu. Je skvělá máma a má za sebou již svá první štěňátka, z nichž jedno zůstává ve své rodné chovatelské stanici.
  Cestou zpět jsme v Německu navštívili další z našich štěňátek z našeho vrhu A:
  Acme "Fancy" Shaggyguard žijící v chovatelské stanici vom Gänsgarten.
  Také Fancy je vynikající máma a vychovala již svá první štěňata, z nichž opět jedno zůstává ve své rodné stanici.
  Dále jsme se v Německu setkali s dalším psem z našeho vrhu A:
  Agile Fender Shaggyguard "Darek", který žije se svojí smečkou v Hirzenhainu.
  Z Darka vyrostl nádherný mohutný pes budící svou velikostí (70cm, 63kg) respekt.

  Na fotce dole můžete vidět z leva Agile Fender Shaggyguard "Darek", Amber "Flare" Shaggyguard a Acme "Fancy" Shaggyguard.

  litter A

  Na fotce dole vlevo mužete vidět Lovely De Zandvijver dceru naší Angel, která zůstává ve své rodné stanici a vpravo Gucci vom Gänsgarten dceru Fancy, ketrá zůstává také ve své rodné stanici.

  Gucci Lovely


 • 25.3.2012 Bonitace Mladá Boleslav
  Dnes naše obří slečna Flare uspěšně prošla bonitací a my hledáme vhodného ženicha který by se k ní nejlépe hodil.

 • Flare 1 Flare 2


 • 3.3.2012 Výstava psů Limburg - Německo
  Klubové výstavy v Německu se zúčastnil Agile Fender Shaggyguard "Darek" z našeho vrhu A a v mezitřídě dosáhl tento vynikající výsledek : Výborný 1,CAC VDH
  Darek žije se svojí smečkou v Německu v Hirzenhainu.

  Darek Darek


 • 2.2.2012 Štěňátka - Acme "Fancy" Shaggyguard - 5 pejsků / 4 fenky
  Dostali jsme krásnou zprávu z Německa z chovatelské stanice vom Gänsgarten.
  Acme "Fancy" Shaggyguard z našeho vrhu A se narodilo 9 krásných štěňátek - 5 pejsků a 4 fenky. Naše Shaynee se stala babičkou a Flare tetou.

  matka: Acme "Fancy" Shaggyguard - HD A , ED 0
  otec: Berntiers On Demand "Malte" - HD A , ED 0

  Štěňátka se mají čile k světu a máma Fancy je hrdě opečovává.Vy se můžete podívat na fotky štěňátek z prvního dne jejich života zde. Více informací o tomto velice zajímavém vrhu se dozvíte na stránkách chovatelské stanice vom Gänsgarten kde Fancy žije.

  Simba - vrh D.


 • 29.1.2012 Agile Fender "Darek" Shaggyguard - 20 měsíců
  Dostali jsme nádherné fotky našeho obra Agile Fender "Darek" (70cm, 58kg) z našeho vrhu A, který žije v německém Hirzenhainu. Doplnili jsme fotky do jeho galerie a vy se se na ně můžete podívat zde.

  Fender 1 Fender 2


 • 12.1.2012 Vyhodnocení rentgenů HD a ED
  Dostali jsme skvělou zprávu. Angel Face Shaggyguard z našeho vrhu A má vyhodnocené dysplazie kyčelních a loketních kloubů s tímto vynikajícím výsledkem: HD-A2, ED-0
  Angel Face žije v Belgii v CHS De Zandvijver.
 • Aktuality: 2010/11   -    2008/09  

© Shaggyguard copyright all rights reserved.